Пазли завжди пропонували веселу сімейну розвагу, але чи знаєте ви, що вони також допомагають розвитку вашої дитини? Ці фантастичні інструменти навчання допомагають дітям розвивати когнітивні навички, дрібну моторику та багато іншого. На додаток до цих навичок, збір пазла дає дитині почуття виконаного обов'язку, заохочуючи впевненість у собі. Діти люблять грати та досліджувати. У дуже ранньому віці діти виявляють інтерес до навколишнього світу. Впроваджуючи пазли під час гри вашої дитини, ви можете побачити глибокий фізичний та емоційний розвиток. Дізнайтеся про деякі конкретні способи, якими пазли можуть принести користь вашій дитині.

6 способів, якими пазли допомагають розвитку дитини

Зорово-моторна координація

Пазли допомагають дитині розвивати розпізнавання форм. Діти дізнаються, як розпізнавати форми, візуалізувати, як вони поєднуються один з одним, та координувати рухову функцію, щоб їхні руки реагували та поміщали кожен фрагмент у потрібне місце. Немовлята та діти молодшого віку іноді можуть бути досить незграбними, тому що вони все ще розвивають свої навички дрібної моторики. Тому повсякденні завдання, такі як наливання соку або застібка сорочки, складні. Пазли вимагають точних, дрібних рухів та розвивають дрібну моторику дитини.

Навички розв'язання проблем

Пазли — це веселі ігри, але вони також навчають дітей ширшому поняттю: як розв'язувати проблему. Маючи таку кількість деталей, діти повинні розробити стратегію, щоб з'ясувати, як усі частини поєднуються одна з одною. Коли деталь не підходить, вони повинні приймати рішення на цю мить і рухатися вперед. Пазли — ідеальний засіб для навчання малюків виконанню завдань. У міру того як діти освоюють цю навичку, вони краще виконуватимуть більш масштабні завдання, такі як прибирання пролитої рідини, застібання одягу або пошук втраченої іграшки. Коли діти навчаються розв'язувати проблеми, вони стають незалежнішими. Вони можуть покластися на себе, щоб впоратися з проблемою і досягти успіху. Це призводить до почуття виконаного обов'язку, що, своєю чергою, підвищує самооцінку дитини.

Постановка цілей та терпіння

Пазли є простою і чіткою метою: зібрати шматочки разом, щоб завершити зображення. Дітям пропонується кумедне завдання, мета якого зрозуміла. Вони повинні використовувати свої навички критичного мислення задля досягнення мети. Дошкільникам зазвичай не потрібно ставити перед собою багато цілей, тому що багато речей робляться за них. Таким чином, пазли можуть бути одним із перших випадків, коли перед ними ставиться завдання, в якому потрібно поставити мету. Постановка цілей важлива, тому що вона вчить дітей наполегливій праці та винагороді. Ця навичка допоможе їм у подальшому житті, коли вони будуть ставити перед собою більш освітні чи особисті цілі. Крім того, постановка цілей допомагає навчити дитину терпінню та розвинути його. Маленькі діти можуть легко розчаруватись. Частково це пов'язано з тим, що їхні рухові функції все ще розвиваються. Пазли вчать дитину терпіння. Кожен шматочок пазла це ще один маленький успіх на шляху до мети. Поки ваша дитина збирає деталі, святкуйте ці маленькі перемоги, щоб зміцнити її впевненість та винагородити її терпіння.

Сортування та організаторські здібності

Пазли вчать дітей основам сортування, що також покращує їхню здатність до організації. Маленькі діти навчаться сортувати шматочки пазла за формою та кольором. Батьки або бабуся/дідусь також можуть запропонувати це дитині, щоб допомогти їй розв'язати проблему. Розсортувавши свої пазли , маленькі діти виявлять, що вони більш організовані. Сортування полегшує пошук потрібних частин кожного простору. Своєю чергою, ця навичка допоможе покращити просторове сприйняття дитини та розпізнавання форм. Усі ці навички готують дітей до навчання у школі. У міру того, як діти вчаться розпізнавати фігури та систематизувати їх, вони будуть краще підготовлені до вивчення букв та цифр. Вони можуть використовувати ті ж стратегії з пазлами, що й для вивчення алфавіту.

Математичні навички та дроби

Пазли вчать дітей поняття «цілого» і тому, що кожна частина є частиною цього. Вони не підозрюють, що, збираючи пазл, вони також вивчають основи математики! Батьки чи бабуся/дідусь можуть заохочувати це навчання, беручи кілька фігур і запитуючи: яка дріб, якщо у мене в руці 3 фігури, а на підлозі 24 фігури? Коли дитина сортує шматочки за кольором чи формою, дорослий може також запитати: Яка частка червоних шматочків у порівнянні із загальною кількістю шматочків?

Поліпшення пам'яті

Пазли можуть допомогти покращити короткочасну пам'ять дитини. У міру того, як дитина пробує різні деталі, вона може згадати попередню деталь потрібного їй кольору та форми. Дитина знайде цей шматочок і вставить його. Пазли підтримують активність та залучення розуму. Щоб покращити свої навички побудови пам'яті, діти повинні спробувати зібрати один й той самий пазл кілька разів. Щоразу, коли вони це роблять, вони покращують свою пам'ять, запам'ятовуючи, куди йдуть певні фрагменти. Щоразу стає легше запам'ятати, куди класти шматочки. Ця практика запам'ятовування корисна для дошкільнят та дітей старшого віку.

Ми сподіваємося, що цей посібник допоміг вам дізнатися, як пазли сприяють розвитку дитини! У нашому магазині можна придбати пазли на будь-який смак: архітектура, динозаври, дракони, їжа, тварини, конструювання, кораблі, космос, персонажі, природа, транспорт.